Skok lub Voucher dostępny już od 690zł

SZKOLENIA

Szkolenie AFF

Szkolenie „AFF” ( Accelerated Free Fal) to uznana na całym świecie metoda szkolenia spadochronowego mająca na celu szybkie przygotowanie ucznia-skoczka do wykonywania samodzielnych skoków.
Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Zaczynamy od części teoretycznej gdzie student uczy się m.in. pozycji spadania, podstaw przemieszczania się w powietrzu, sterowania spadochronem, lądowania jak również postępowania w przypadku sytuacji awaryjnych oraz działania sprzętu.
Część praktyczną rozpoczynamy od ćwiczeń na uprzęży. Pierwszy skok wykonywany jest w asyście dwóch instruktorów a kolejne z jednym instruktorem. Instruktorzy towarzyszą kursantowi podczas swobodnego spadania, korygując sylwetkę do momentu otwarcia spadochronu. Uczeń-skoczek posiada przy sobie system radiokomunikacji, który umożliwia mu odbiór instrukcji głosowych, podawanych przez instruktora. Po otwarciu czaszy spadochronu uczeń-skoczek kierowany jest z ziemi za pomocą radia, aż do wylądowania na płycie lotniska. Każdy skok jest nagrywany przez instruktora i szczegółowo omawiany.

 

Szkolenie STATIC LINE

Szkolenie SL składa się z trzech części. Pierwsza część teoretyczna obejmuje zagadnienia dotyczące prawa lotniczego, ogólnej wiedzy o spadochronie, meteorologii, procedury operacyjne, zasady skoku spadochronowego, ogólne zasady bezpieczeństwa wykonywania skoków.
Druga część to szkolenie praktyczne naziemne. Ma ono na celu przybliżenie czynności wykonywanych na ziemi, a także wykonywanych podczas skoku, w takim stopniu w jakim jest to możliwe na ziemi. Uczeń- skoczek ćwiczy procedury awaryjne na uprzęży treningowej pod okiem instruktora. Kursanci poznają budowę spadochronu oraz metody jego układania. Następne ćwiczenia to prawidłowe oddzielanie się od samolotu i przyjęcie odpowiedniej sylwetki. Na końcu omawiamy przyjęcie prawidłowej pozycji do lądowania oraz pozycji do przewidywanego twardego lądowania (PLF).
Trzecia część szkolenia to sam skok. Uczeń-skoczek skacze z wysokości 1000 m. Oddziela się od samolotu pod okiem Skoczka wyrzucającego. Przyjmuję odpowiednią sylwetkę podczas wyskoku i otwiera się spadochron za pomocą liny desantowej. Uczeń-skoczek posiada przy sobie system radiokomunikacji, który umożliwia mu odbiór instrukcji głosowych, podawanych przez instruktora naziemnego, który kontroluje prawidłowe manewrowanie spadochronem, oraz bezpieczne lądowanie.